III Moot Court ELSA Wrocław – Katastrofa na Helkar

Opublikowano : 3 kwietnia 2017 17:19

Interesujesz się prawem międzynarodowym? Chcesz poznać procedurę rozwiązywania sporów przed międzynarodowymi trybunałami? A może chcesz w ciekawy sposób uzyskać zaliczenie z Prawa Międzynarodowego Publicznego lub Public International Law?
Wspólnie z Katedrą Prawa Międzynarodowego i Europejskiego Uniwersytetu Wrocławskiego organizujemy już III edycję Lokalnego Konkursu Moot Court ELSA Wrocław.

Konkurs ma na celu umożliwić studentom naukę prawa międzynarodowego publicznego od strony praktycznej, udziału w symulacji procedury przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości, tworzenie pism (memoriałów) kierowanych do MTS. Drużyny, które zakwalifikują się do drugiego etapu, rozwiną, tak ważne w zawodzie prawnika, umiejętności oratorskie.

W Konkursie mogą brać udział drużyny złożone z minimum dwóch, a maksymalnie czterech osób.
Dwie najlepsze drużyny zaprezentują się podczas finału 26 maja.
Sam kazus opiera się na powieści fantasy – Władca Pierścieni, na co wskazuje już sam tytuł kazusu – „Katastrofa na Helkar”. Państwo Gondor vs Państwo Shire. Państwo Shire uważa, że za katastrofę odpowiada Państwo Gondor. Państwo Gondor nie zgadza się z tym zarzutem, twierdząc, że to Państwo Mordor ponosi odpowiedzialność. Kto ma rację? Zgłoś swoją drużynę i przekonaj wszystkich.

Zapisy od 7 do 14 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie!

HARMONOGRAM:
do 14.04 – Zapisy
do 28.04 – Przesłanie memoriałów
07.05 – Ogłoszenie wyników
26.05 – Finał ustny

REGULAMIN

INSTRUKCJA

KAZUS

Więcej informacji na:

https://www.facebook.com/events/1884969885124085/