Legal English in Practice

Legal English in Practice – Partner ELSA Wrocław

Szkoła Legal English in Practice powstała w 2006r., jako pierwsza tego typu specjalistyczna organizacja we Wrocławiu, w odpowiedzi na potrzeby środowiska prawniczego, którym nie były w stanie sprostać w pełni nawet renomowane szkoły językowe. Efektywne nauczanie prawniczego języka angielskiego nie jest bowiem możliwe bez specjalistycznego przygotowania, które zapewnić mogą jedynie lektorzy, którzy ukończyli studia z dziedziny prawa jak i nauczania języków obcych. Szkoła prowadzona jest przez radcę prawnego Izabelę Konopacką, absolwentkę Filologii Angielskiej i Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Od początku działalności szkoła prowadzi kursy językowe z legal English dla aplikantów radcowskich i radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Cieszą się one dużym zainteresowaniem także wśród adwokatów, notariuszy oraz aplikantów sądowych. Ponadto z usług szkoły w zakresie legal English skorzystali i korzystają prawnicy oraz pracownicy działów prawnych największych spółek działających na lokalnym rynku.

Wysoki poziom prowadzonych zajęć w szkole Legal English in Practice został potwierdzony przez dwie renomowane, międzynarodowe organizacje zajmujące się propagowaniem nauki prawniczego języka angielskiego tj. the British Council oraz the Global Legal English. Od 2011r. szkoła jest partnerem the British Council w ramach programu ADDVANTAGE w zakresie międzynarodowego egzaminu dla prawników ILEC, a w czerwcu 2013 r. została centrum egzaminacyjnym TOLES t.j. TEST OF LEGAL ENGLISH SKILLS.

Legal English in Practice jest Partnerem ELSA Wrocław od kwietnia 2013 roku.

Zapraszamy do odwiedzenia witryny szkoły pod adresem: http://www.lep.edu.pl/