Ogólnopolska Konferencja Prawo Mediów Społecznościowych – 22 maja

Opublikowano : 24 marca 2017 13:23

Ogólnopolska Konferencja Prawo Mediów Społecznościowych jest pierwszym w Polsce projektem skupiającym się w pełni jedynie na aspektach prawnych dotyczących portali społecznościowych. Konferencja ma za zadanie zaznajomić z tą tematyka nie tylko studentów i doktorantów, ale także prawników, by dać im możliwość wyjścia naprzeciw wyzwaniom związanym z rozwojem prawa nowych technologii. Skupienie się na nieznanej jeszcze dziedzinie prawa, która w Polsce nie ma jeszcze nawet nazwy zwyczajowej, pozwoli na spojrzenie krytycznym okiem zarówno na krajowe regulacje, nienadążające za rozwijającą się technologią, jak i na kwestię stosowania przestarzałego prawa do nowopowstałych stanów faktycznych.

Pierwsza edycja będzie obfitowała w wiele tematów, które spędzają sen z powiek niejednemu praktykowi, zajmującemu się szeroko pojętym prawem Internetu – organizacja konkursu i licytacji na portalach społecznościowych, miejsce emoji i hashtagów w prawie patentowym, konta w mediach społecznościowych po śmierci czy przeniesienie praw autorskich z agencji na firmę to tylko część tematów, jakimi będziemy się zajmować już 22 maja.

Konferencja da uczestnikom możliwość poznania zarówno teoretycznego, jak i praktycznego spojrzenia na wskazane problemy, dzięki wystąpieniom profesjonalistów – uznanych wykładowców oraz praktyków. Postanowiliśmy jednak umożliwić uczestnikom konferencji nie tylko uczestnictwo bierne, ale też czynne – w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Mediów Społecznościowych zostanie ogłoszony konkurs, którego zwycięzca wygłosi wystąpienie podczas wydarzenia. Dbając o możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce, zorganizowane zostaną również warsztaty o tematyce prawo-marketingowej. Taka formuła pozwoli na bardziej szczegółowe omówienie wybranych zagadnień, a także stworzy uczestnikom szansę do wykorzystania wiedzy w praktyce.

Zainteresowanych zapraszamy już 22 maja do Wrocławia!

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszeniowa