Seminaria i Konferencje

O działce

S&C (Seminars & Conferences) to zdecydowanie sekcja dla ludzi kreatywnych. Burze mózgów na każdym spotkaniu, dyskusje na temat nawet najbardziej śmiałych pomysłów i centrum dowodzenia wszelkimi przedsięwzięciami, które nie są stałymi projektami ELSA – to właśnie Seminaria i Konferencje. Tu z wielkiej burzy mózgów nigdy nie zdarza się mały deszcz. W działce liczy się przede wszystkim umiejętność pracy w grupie i pomysłowość. Realizowany jest także program Praw Człowieka, rozwija się współpraca z UNICEF-em. Esencje odpowiadają także za SV, czyli Study Visit – wymiany ze studentami z innych grup lokalnych na całym świecie.

Obecnie naszym wiceprezesem jest Angelika Krężel.


Nasze projekty

Obok licznych, różnorodnych projektów Esencje organizują dwa regularne projekty:

Dni Kryminalistyki

Ten kilkudniowy projekt jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na naszym wydziale. Co roku można wziąć udział w sekcji zwłok, w zwiedzaniu laboratorium kryminalistycznego czy muzeum medycyny sądowej, a także w spotkaniach z antropologami, psychologami sądowymi i przedstawicielami organów ścigania. To wydarzenie w kalendarzu muszą sobie przede wszystkim zaznaczyć ci, którzy widzą siebie w przyszłości na stanowisku prokuratora lub sędziego.

ELSA Day

Święto ELSA, ale nie tylko! Jednodniowy projekt, który tego samego dnia odbywa się we wszystkich oddziałach ELSA w całej Europie. Gości on na stałe w kalendarzu wydarzeń studenckich, porusza stosunkowo poważną tematykę, stając się możliwością do poszerzenia horyzontów i nabycia merytorycznej wiedzy, równocześnie łączony jest z atrakcyjnymi akcjami charytatywnymi. W tym roku poruszana będzie idea społecznej odpowiedzialności studentów prawa i młodych prawników oraz odbędzie się charytatywna akcja.